KONST / Litografier / Färglitografi 14204151
*
nr 1420 4151
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Signerad, numrerad 255/460, komposition. Färglitografi, bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 18:52:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 00:43:26
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Läs mer om Jörgen Fogelquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jörgen fogelquist komposition litografi litografier litografiskt blad sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49
*
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Läs mer om Jörgen Fogelquist
nr 1420 4151
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Signerad, numrerad 255/460, komposition. Färglitografi, bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 00:43:26 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.Läs mer om Jörgen Fogelquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jörgen fogelquist komposition litografi litografier litografiskt blad sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49